برای عزیزانی که با سرچ به این مطلب رسیده اند به اختصار توضیح می دهم تا بیشتر سرگردان نباشند:

هیچ راهی برای بازگرداندن لیست دانلودهای شما در دانلود منیجر Internet Download Manager وجود ندارد!

به عبارت دیگر هیچ راهی نیست که بتوانید لیست فایلها و دانلودهای خود را در IDM بازیابی کنید!

این دو جمله را درحالی می نویسم که لیست چند ماهه دانلودهایم در دانلود منیجر، سهوا پاک شد!

در نوار بالای دانلود منیجر، گزینه ای وجود دارد به نام: Delete all completed downloads

این گزینه که کاش نبود! تمام دانلودهای تمام شده شما را حذف می کند.

اگر موس را روی آن نگهدارید این توضیح نمایش داده می شود: Remove all completed files from the list

که معنای آن مشخص است: پاک کردن تمام فایل های تکمیل شده (از نظر دانلود) از لیست!

نمی دانم چه فایده ای دارد. لابد دارد؛ اما من که دعا می کنم کاش نبود!

چراکه نتیجه چند ماه دانلود من سهوا از بین رفت.

البته می دانم فایده خاص خودش را دارد. من تجربه سنگین شدن دانلود منیجر را دارم: لیست دانلودهایم اینقدر سنگین شده بود که به سختی می شد در میان آنها جستجو کرد و.

بعد از اینکه این اتفاق برایم افتاد، یعنی لیست دانلودها حذف شد، شروع کردم به جستجو!

برای اینکه راهی پیدا کنم تا دوباره لیست را برگردانم.

اما متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد!

بنابراین این پست را نوشتم که اگر کسی با مشکل من مواجه شده است، بداند که راهی برای بازگرداندن لیست دانلودش وجود ندارد.

اما دو نکته مهم:

لابد این ضرب المثل را شنیده اید: جلوی ضرر را هرجا بگیری منفعت است!

خب اگر شما این تجربه تلخ را به دست آورده اید، می توانید از این به بعد جلوی ضرر را بگیرید! ساده تر بگویم: می توانید از لیست دانلودهایتان هرچند وقت یکبار بک آپ بگیرید. البته اگر برایتان مهم است. در واقع من هرگز چنین کاری نخواهم کرد. چراکه اولا فایلها روی سیستم باقی می ماند و در ثانی فایل سنگین یا نیمه تمامی ندارم که نگران از دست رفتنش باشم.

شاید این راهکار به کار کسانی بیاید که فایل های حجیم را دانلود می کنند و نگران از دست رفتن لیست دانلودهایشان هستند.

یا کسانی که سیستم مشترک دارند و ممکن است لیست شان ناخواسته توسط دیگران حذف شود.

این از نکته اول.

اما نکته دوم:

برای فایل هایی که بخشی از آنرا دانلود کرده اید، راهکاری وجود دارد که بتوانید آنرا بازیابی کنید. اگر سرچ کنید راهنمای کامل و تصویری آنرا در سایت های آموزشی می یابید. اما خلاصه اش این است:

اگر لیست دانلودهای شما حذف شده باشد، فایل های روی سیستم باقی می ماند.

بنابراین بخش دانلود شده فایل شما در پوشه محل نصب دانلود منیجر باقی است که به راحتی می توانید آنرا پیدا کنید.

حالا پوشه فایل دانلود شده را از محل اصلی خود جابجا کنید و به درایو دیگری منتقل کنید. (کامل منتقل کنید. CUT کنید.)

سپس فایل را مجددا بگذارید دانلود شود. البته دقیقا از همان آدرسی که دریافت کرده اید.

اگر آدرس را ندارید؛ کافیست در سربرگ مرورگر خود اسم فایل را بنویسید. آدرس را خواهید دید. (البته پیدا کردن آدرس هم مشکل بزرگی است. در واقع رشته ای که می گویند سر دراز دارد همین است!)

شروع به دانلود کنید و به محض اینکه مقدار کمی از فایل (مثلا 1 درصد از آن) دانلود شد، آنرا متوقف کنید.

سپس به پوشه دانلود منیجر بروید. یک پوشه جدید با همین نام ایجاد شده است.

پوشه را کامل حذف کنید (Shift + Delete) و پوشه قبلی را که به درایو دیگری منتقل کرده بودید جایگزین کنید.

همه برنامه ها را ببندید و سیستم را ری استارت کنید.

پس از بالا آمدن ویندوز، می توانید با دانلود منیجر به ادامه دانلود بپردازید.

مشاهده می کنید که بخش دانلود شده شما محفوظ مانده و ادامه دانلود انجام می شود!

این راهکار برای کسانی که حجم بالایی را دانلود کرده اند، مثلا بالای 80 درصد، بسیار راهگشاست!

اما از وقتی که مثلا 98 درصد فایل دانلود شده باشد و مشکلی پیش بیاید.

واقعا روی اعصاب است!
البته راهکار فوق همیشه جواب نمی دهد اما روشی است که معمولا نتیجه می دهد و آنچه عرض شد، خلاصه روشی است که سایت های آموزشی ارائه کرده اند.

در کل بک آپ یا پشتیبان گرفتن کار خوبی است!

خصوصا برای فایل های مهم مانند تحقیقات و پژوهش هایی که در مجموعه آفیس انجام می شود.

در نقد میلاد دخانچی مجری برنامه چالشی سختانه شبکه سوم سیما

دولت بابا بهترین دولت جهان بود! (حضور فائزه هاشمی در برنامه رو در رو!)

بازگرداندن لیست دانلودها در نرم افزار دانلود منیجر IDM

دانلود ,لیست ,فایل ,های ,پوشه ,راهی ,دانلود منیجر ,می توانید ,فایل های ,دانلود شده ,است که ,درایو دیگری منتقل

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

صبحِ زمستاني roilisucon frektalrbaran shamimhnr طراحی سایت و سئو semiromct nourqrasam Deborah's blog مطالب اینترنتی 98395965